Facet zawsze będzie facetem.

Follow my blog with Bloglovin

-My, Kobiety z reguły jesteśmy inteligentne. Bystre. Piękne. Przebiegłe.. Dlaczego dajemy się wykorzystywać takim dupkom jak Ci dwaj z wczoraj? 
-Ponieważ MY, KOBIETY, jesteśmy również niesamowicie głupie. No i łatwowierne. 

Izabela dopiero wkraczała w dorosłość. Bogatej przeszłości z mężczyznami w roli głównej nie posiadała, jednak jedno wiedziała na pewno. Faceci to jedno i to samo. Przybierają różne postacie, odgrywają różnorakie role i dźwigają na barkach bagaż przeróżnych doświadczeń i zamiarów lecz zawsze, ale to zawsze będą tylko facetami. Ludźmi, którym kobiety wkładają do rąk własne serce i duszę. Rzeczy, które giną w chwili, gdy zaciskają pięści. Wraz z nimi znika coś więcej.. Coś, co często sprawia wrażenie odzyskanego choć tworzy sieć kłamstw i gry pozorów. Zaufanie – raz stracone, przenigdy nie zostanie odzyskane. Nigdy na tym samym, wysokim poziomie.

Była dziewczyną jak każda inna. Lekko zagubiona. Całkiem ładna, ale  droga do top model kręta i daleka. Czy znała swoją wartość? Istniały przebłyski, ale ego na pozór miała dość niskie, a na randki chodziła jedynie z bohaterami serialu. Co wieczór w jej głowie istniał inny scenariusz na udaną pierwszą randkę. Ideał faceta również potrafił przybierać różnorakie formy, ale niektóre cechy pozostawały niezmienne. Zdarzało się, że płakała. Samoczynnie. Siedziała na łóżku, a strumienie słonej wody spływały  po jej  pulchniejszych policzkach. Brakowało jej tego, o czym godzinami potrafiły opowiadać jej koleżanki. Pierwszym pocałunku, jawnym flircie, gorliwym macaniu, gdy żadna ze stron nie była pewna czy już nadszedł czas na zerwanie ubrań z drugiej osoby i ostrym, długiem seksie. Chciała o tym mówić, mieć o czym,a tymczasem każdy wieczór spędzała samotnie z kakaem (bądź piwem w gorsze dni) i banalnym romansidłem. Mijając zakochane pary na ulicy, automatycznie zrzucała dany dzień do kategorii najgorszych w jej życiu. Bo tak było.Nie potrafiła patrzeć na cudze szczęście jednocześnie nie posiadając swojego. Aż pewnego dnia uśmiech zagościł na jej twarzy. Nauczyła się czegoś, co wydawałoby się zbędne. Manipulacja była tym, co dała jej spełnienie. Facet za facetem, koleś za kolesiem. Policjant, Barman, Strażak.  Z każdą chwilą zdobywała doświadczenie. Poznała schemat męskiego myślenia. Prostota zawsze zadziwiała. No i głupota, bo tego w żadnym przypadku nie brakowało. Zdawała sobie sprawę, że jest kolejną. Miała świadomość, iż tylko jedna myśl przewija się w ich głowach. Coraz częściej trzymała ich w błogiej nieświadomości, by w końcu nie pozwolić im uzyskać czegoś, do czego tak dążyli od początku znajomości. Nie potrafiła traktować kogokolwiek z nich na poważnie. Nie dało się. Nikt nie dał jej ku temu żadnego powodu. Do czasu. Chwila, w której zaufała jakiemukolwiek mężczyźnie dała jej mały płomień wiary w cały gatunek. Tak, ufała. Żałośnie wierzyła w każde słowo i najmniejszą obietnicę. Bo może on jest inny. Bo może naprawdę mu zależy. Bo przecież nie rzuca słów na wiatr. Bo dba o nią. Bo troszczy. Bo interesuje się. Bo go obchodzi.

Izabela popełniła w życiu wiele błędów. Można by dzielić je na drobne przewinienia jak i katastrofy życiowe. Zaufanie mężczyźnie było jednym z tych poważniejszych. Gdy pojawiła się inna, on zapomniał o obietnicach. Zapomniał o jej uczuciach. Od tego momentu wszelkie słowa były rzucane na wiatr. Ale Izabela wyciągnęła wnioski z lekcji. Nauczyła się. I nie pozwoliła wewnętrznemu bólowi wyjść na zewnątrz. Postanowiła zachowywać się  sposób łatwiejszy do zrealizowania. Nie musiał wiedzieć, że cierpi. Nikt nie musiał. Nadal nie musi.

Reklamy

1 myśl w temacie “Facet zawsze będzie facetem.

  1. My również w życiu popełniamy wiele błędów,lecz pomimo nich idziemy dale do przodu.Pozdrawiamy

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close