Wygląd wnętrzem człowieka?

 Nikt z nas nie urodził się królem, dowódcą wojskowym czy po prostu kujonem lub ‚fajnym’ kolesiem. To czas daje nam jakże parszywe bądź  pochlebne przydomki. Siedzimy i użalamy się nad egzystencją, myśląc że nic na to nie możemy zrobić.

I TO JEST NAJWIĘKSZY BŁĄD. Mamy wpływ. To nie czas jest naszym wrogiem, a ludzie. Rodzimy się jako małe, bezbronne dzieci nieświadomie czekającej ich bitwy o opinię publiczną. Cofnijmy się 15, 20, 30 lat wstecz. Pomyślelibyście, że tak będzie wyglądać wasze życie? Że TA osoba, z którą potraficie godzinami rozmawiać przez telefon, będzie waszym najlepszym przyjacielem? Albo TA dziewczyna spoglądająca na każdym kroku krzywym spojrzeniem będzie waszym największym wrogiem? A może spodziewaliście się, że TEN uroczy facet z białym, lśniącym uśmiechem będzie największą miłością waszego życia? Że będziecie zadawać się z TYMI właśnie ludźmi, będziecie ostro imprezować – lub przeciwnie – siedzieć w domu z nosem w książce? Można powiedzieć, że to styl życia -świadomy czy nie -sposób życia. No dobra. Opowiem pewną historyjkę.
Znam pewnego chłopaka. Na pierwszy rzut oka, można by bez większego zastanowienia powiedzieć: „Ej, on może być całkiem zabawnym kolesiem!”. I wiecie co? Może i jest , ale dla znacznej większości ludzi w zupełnie inny sposób. Wygląd: wysoki, kujonkowaty ziomek. Sweterek z długimi rękawem wkasany w spodnie, które z kolei podciągnięte pod same pachy. Głos jeszcze przed mutacją . Sposób chodzenia .. tego nijak nie da się zdefiniować. Przeważnie samotnik. W towarzystwie wystawiany na delikatne pośmiewisko, z którego nie zdaje sobie sprawy. Ten sam człowiek zostaje zapraszany na imprezę dla tzw.  frajdy widza. A wiecie po co on tam przychodzi? Wszedł na cudze terytorium (terytorium wroga)? Chciał dobrze. Pragnął zdobyć przyjaciół, zintegrować się, zakolegować. Jednak ludzie nie biorą na poważnie jego pragnień, a tym bardziej jego osoby. Uważają go za gorszego. Oceniają okładkę, a nie wnętrze. A wiecie co Wam powiem? To jest jeden z najlepszych ludzi jakich znam. Lojalny, uczciwy, szczery (choć  w tym przypadku nawet aż za bardzo), zabawny, charyzmatyczny. Sponiewierany przez życie, a jednak dzielnie wkracza w kolejne dni. Jedyną stałością jego życia jest motto: „Bądź sobą” i bez względu na konsekwencje, kurczowo się go trzyma. I za to go najbardziej podziwiam. Za posiadanie niezmiennych wartości, które kreują jego tożsamość i wróżą świetlaną przyszłość. 🙂
MORAŁ BAJKI JEST KRÓTKI  I NIEKTÓRYM ZNANY: NIE OCENIAJ OD RAZU TAK ZWANEJ  OKŁADKI!

y..

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Wygląd wnętrzem człowieka?

  1. ” Nikt z nas nie urodził się królem,” cóż, niektórzy rodzą się królami bądź księżniczkami 😉 Ale niewielu, to fakt!
    To, że nie należy oceniać ludzi po zewnętrzu jest i prawdą, i połowiczną prawdą. Bo oceniać ludzi nie należy w ogóle. Jeśli nie mamy pomysłu co w takim razie robić, podpowiem: zachwycać się nimi 🙂 Traktować jak osoby godne miłosci 🙂

    Polubione przez 1 osoba

  2. Nie ma co się przejmować innymi. Kujonkowaty chuderlak za moment może trochę przytyć, opalić się i będzie wyglądał lepiej niż te ‚gwiazdy’. Ludzie gadali, śmieli się z innych i tak będzie zawsze. Jednakże nasze zdanie o samym sobie jest najważniejsze.
    Pozdrawiam cieplutko 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s